Kolektory słoneczne
Kolektory słoneczne obniżają koszty ogrzewania domu, a także podgrzewają ciepłą wodę użytkową. Cechują się one najwyższą efektywnością energetyczną w porównaniu do innych urządzeń grzewczych, ponieważ do pracy wymagają śladowej ilości energii elektrycznej zasilającej pompę obiegową w instalacji solarnej. Zalety kolektorów słonecznych są nie do przecenienia. Przede wszystkim ich montaż pozwala w sposób całkowicie ekologiczny, bez zanieczyszczania środowiska, pozyskać ciepło, niezbędne do pozyskania ciepłej wody użytkowej oraz wspomaganie centralnego ogrzewania. Drugą ich zaletą jest energooszczędność. Urządzenia te zaspokajają do 70 procent rocznego zapotrzebowania na energię cieplną, która jest potrzebna do podgrzania ciepłej wody użytkowej, zwłaszcza w miesiącach do marca do października. W miesiącach letnich odpowiednio dobrany zestaw solarny pokryje nawet 100 procent zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową.
Kotły na biomasę
Kotły na biomasę są wykorzystywane jako źródło energii z biomasy i do wytwarzanie ciepła w domach i budynkach. Wykorzystują naturalne paliwa, takie jak pellety drzewne, pestki oliwek, pozostałości leśne, suszone łupiny owoców itp. Jako źródło energii. Służą również do podgrzewania wody w domach i budynkach.Działanie jest podobne do działania każdego innego kotła. Te kotły spalają paliwo i wytwarzają płomień pozioma, która wchodzi do obiegu wody i wymiennika ciepła, uzyskując w ten sposób ciepłą wodę do systemu. Aby zoptymalizować wykorzystanie kotła i zasobów organicznych, takich jak paliwa, można zainstalować akumulator, który magazynuje wyprodukowane ciepło w podobny sposób, jak robią to panele słoneczne. Kotły na biomasę wyróżniają się głównie tym, że są one całkowicie lub w dużej mierze bezobsługowe. Kocioł na biomasę, który wymaga nadzoru użytkownika, wyposażony jest w podajnik dostosowany do określonego pelletu, najczęściej drzewnego. Innowacyjne urządzenia są obecnie całkowicie bezobsługowe. Tego typu piec na pellet wyposażony jest w system odpowiedzialny za rozpalanie płomienia, jego kontrolę, a także wygaszanie.
Instalacja fotowoltaiczna
Fotowoltaika to sposób na przetworzenie energii ze słońca na energię elektryczną. Panele fotowoltaiczne przekształcają promieniowanie słoneczne na prąd stały, a następnie inwerter zamienia go na prąd przemienny — taki jak w gniazdku. Dzięki temu energia słoneczna może być wykorzystana do zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych w Twoim domu. Fotowoltaika jest opłacalna finansowo i przyjazna środowisku. Zaletą finansową jest wytwarzanie darmowego prądu ze słońca oraz duża oszczędność. Natomiast zaletami ekologicznymi jest brak emisji zanieczyszczeń, duża dostępność światła słonecznego, które może być łatwo wykorzystane w ciągu dnia, energia słoneczna jest odnawialna i zrównoważona, co oznacza, że nie może jej zabraknąć, w przeciwieństwie do paliw kopalnych, które skończą się za kilkadziesiąt lat, zrównoważona oznacza możliwość zaspokojenia potrzeb współczesności bez narażania potrzeb przyszłych pokoleń.